مراحل دریافت سند ملک در ترکیه

دریافت سند ملک در ترکیه

دریافت سند ملک در ترکیه ، مراحل قانونی دارد که باید طی شود. این پروسه برای ایرانیانی که قصد خرید ملک در کشوری غیر از ایران را دارند، مهم است. زیرا از قوانین آن کشور اطلاعی ندارند.

مراحل قانونی قبل از خرید ملک در ترکیه

اولین مرحله بعد از امضا قرارداد خرید ملک در ترکیه ، بررسی ملک توسط کارشناس ملک است، که به آن گزارش اکسپرتیز می گویند. پروسه بررسی و ارزیابی قیمت ملک، چند روز زمان می برد. کارشناس اکسپرتیز قیمت کارشناسی شده را بعد از به رویت رسیدن خریدار، به اداره ثبت اسناد ارسال می کند.

دریافت سند ملک در ترکیه
دریافت سند ملک در ترکیه

در مرحله بعد باید از اداره ثبت اسناد ترکیه رانـدوو ( نوبت ) گرفته شـود ، (آدرس سایت تاپو که راندوو از این سایت گرفته می شود www.tkgm.gov.tr) کـه این درخواست معمولا از یک تا چند روز زمان می برد. و از سمت اداره ثبت اسنـاد تعیین می شود. و بـه صـورت پیامک بـه خـریـدار و فروشنـده اعلام می شود .

در روز تعیین شـده فرد خریدار و فروشنده برای انتقال سند در دفتر اسناد حاضر می شوند. و اگر خریدار به زبان ترکی مسلط نباشد، حضور مترجم رسمـی دادگستری ترکیه الزامی می باشد.

مدارک لازم برای انتقال سند ملک در ترکیه

مدارک شناسایی خریدار و فروشنده و یا اصـل وکالت وکیل مربوطه، ترجمه شناسنامه و پاسپورت که ملیت شخص uyruk در ترجمه آن به طور واضح مشخص باشد. بیمه زلزله خانه (که در ترکیه به آن داسک گفته می شود.)، قیمت کارگذاری شده توسط شهرداری برای انتقال سند ملک (Ekspertiz)، سند خانه، گرفتن برگه Emlak beyan değer belgesi از شهرداری که به معنای قیمت رایج خانه در محله مورد نظر است.

پر کردن فرم kimlik bilgileri beyani formu که بیان کننده مشخصات خریدار خارجی است. مشخصات مترجم در صورت نداشتن سواد ترکی، پرداخت هزینه سند زدن و مالیات های گذشته و سال جاری طبق توافق خریدار و فروشنده و گرفتن برگه عدم بدهی مالیاتی از شهرداری، 2 قطعه عکس خریدار ، ارایه برگه گواهی خرید ارز Döviz alın belgesi مطابق با مبلغ درج شده در سند.

نکته قابل توجه، به دلیل اینکه اقامت یا شهروندی ترکیه شما به مشکل نخورد، پیشنهاد می کنیم حتما از افراد با تجـربه یا وکیل رسمی در زمان انتقال سند استفاده کنید.

به بحث وارد شوید

مقایسه آگهی ها

مقایسه
Verified by MonsterInsights