امکان تغییر نام و نام خانوادگی در ترکیه

تغییر نام و نام خانوادگی در ترکیه

تغییر نام و نام خانوادگی در ترکیه برای افرادی که شهروندی این کشور را دریافت می کنند، امکان پذیر می باشد. و در پروسه اخذ شهروندی ترکیه می توانند درخواست تغییر اسم بدهند.

نحوه تغییر نام در ترکیه

طبق قانون ترکیه ، شهروندان خارجی می توانند با سرمایه گذاری و خرید ملک در ترکیه ، برای دریافت پاسپورت ترکیه اقدام کنند. حداقل مبلغ سرمایه گذاری باید 400 هزار دلار آمریکا باشد.

تغییر نام و نام خانوادگی در ترکیه
تغییر نام و نام خانوادگی در ترکیه

بعد از خرید ملک در ترکیه ، پروسه اخذ پاسپورت ترکیه شروع می شود. که باید توسط وکیل ترک اقدامات لازمه انجام شود. در حین پروسه، زمانیکه با درخواست شهروندی شخص متقاضی موافقت می شود، شخص متقاضی و کلیه افراد خانواده می توانند درخواست تغییر نام و نام خانوادگی بدهند.

انتخاب نام جدید محدودیت خاصی ندارد. و با اکثر نام های انتخابی موافقت می شود.

تغییر نام خانوادگی خانم در ترکیه

مطابق با قانون ترکیه، نام خانوادگی خانم ها بعد از ازدواج به نام خانوادگی همسرشان تغییر می کند. این قانون در سال 2015 تغییراتی کرد به این گونه که : خانم می تواند نام خانوادگی خود و همسرش هر دو را داشته باشد، یا نام خانوادگی خود را داشته باشد.

البته باید در زمان ازدواج به اداره ازدواج تصمیم خود را اعلام کند. و یا بعد از ازدواج درخواست خود را به ارگان مربوطه بفرستد.

در مورد افرادی که بعدا شهروند ترک شده اند، خانم می تواند نام خانوادگی خود را با نام خانوادگی همسر همزمان داشته باشد، یا هر دو نام خانوادگی جدید انتخاب کنند.

به بحث وارد شوید

مقایسه آگهی ها

مقایسه
جستجو
حدود قیمت از جانب به
ویژگی های دیگر
Verified by MonsterInsights