قبرس شمالی کجاست؟

قبرس شمالی

قبرس شمالی کشور کوچکی واقع در جنوب ترکیه و سومین جزیره دریا مدیترانه می باشد. نام رسمی این کشور جمهوری ترک قبرس شمالی است. به ترکی استانبولی Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti یا KKTC می شود. پایتخت قبرس شمالی شهر نیکوزیای شمالی با جمعیت 50 هزار نفر است.

دولت این کشور در سال 1974 بعد از حمله نظامی ارتش ترکیه شکل گرفته است. جمهوری ترک قبرس شمالی با ترکیه و 13 کشور اروپایی، آسیایی و آمریکا در زمینه تجارت فعالیت دارد.

دین ، زبان و آب و هوا قبرس شمالی

عمده مردم این کشور ریشه ترک از دسته ترک استانبول هستند. زبان این کشور ترکی قبرسی از لهجه ترکی استانبولی می باشد. اکثریت مردم مسلمان سنی مذهب هستند.

قبرس شمالی
قبرس شمالی

قبرس دارای آب و هوای معتدل مدیترانه ای می باشد. تابستان ها گرم و خشک و زمستان های مدیترانه ای و بارانی دارد. این جزیره زیبا دارای متوسط 320 روز آفتابی در سال می باشد.

مهمترین شهرها

علاوه بر نیکوزیا که پایتخت این کشور است، شهرهای مهم دیگری نیز در این کشور وجود دارد. که در ادامه چند مورد را ذکر خواهیم کرد. فاماگوستا (ماگوسا) ، گیرنه ، کایرنیا ، مورفو ، گونیلی ، لفکا و کایتریا از جمله مهمترین شهرهای این کشور هستند.

مهاجرت به قبرس شمالی

این کشور به دلیل امنیت بالا و مدارس و دانشگاه های سطح بالایی که دارد، برای خانواده هایی که قصد دارند فرزند خود را برای تحصیل به خارج ایران بفرستند، مناسب است.

این کشور برای فعالیت اقتصادی و شغلی نیز بسیار مناسب است. همین امر باعث می شود افراد زیادی قبرس شمالی را به عنوان مقصدی برای مهاجرت انتخاب کنند. همچنین این کشور به دلیل سواحل زیبا و آب و هوا مطلوبی که دارد، افراد زیادی برای تعطیلات این کشور را انتخاب می کنند.

به بحث وارد شوید

یک دیدگاه در “قبرس شمالی کجاست؟”

  • معرفی قبرس شمالی

    […] برای فعالیت اقتصادی و شغلی مناسب می باشد. به همین دلیل قبرس شمالی مقصد افراد زیادی برای مهاجرت است. سواحل زیبا و آب و هوا […]

    پاسخ دادن

مقایسه آگهی ها

مقایسه
Verified by MonsterInsights