ارزان ترین شهرهای ترکیه برای خرید ملک

ارزان ترین شهرهای ترکیه

ارزان ترین شهرهای ترکیه جهت خرید ملک و سرمایه گذاری در ترکیه ، موضوع این مقاله می باشد. افرادی که قصد خرید ملک در ترکیه را دارند، اغلب به دنبال خرید در شهرهای ارزان قیمت هستند.

شهرهای ارزان ترکیه

ترابزون ، مرسین، اغدیر، سامسون و قونیه از جمله شهرهایی هستند که قیمت ملک در این شهرها نسبت با سایر شهرهای ترکیه ، کمتر است.

ارزان ترین شهرهای ترکیه
ارزان ترین شهرهای ترکیه

همانطور که گفته شد، قیمت ملک در این شهرها به مراتب کمتر از شهرهای بزرگ مانند استانبول است. اما خرید ملک در این شهرها به عنوان گزینه ای مناسب برای سرمایه گذاری در ترکیه نمی باشد.

این موضوع دلایل مختلفی دارد که در ادامه دلایل با توضیحات آن گفته خواهد شد.

دلایل برای عدم خرید ملک در ارزان ترین شهرهای ترکیه

خرید ملک در ترکیه اگر با هدف سرمایه گذاری باشد، خریدار انتظار دارد که بعد از مدتی ملک خود را با سود بفروشد. و انتظار افزایش قیمت دارد.

یکی از دلایل افزایش در شهرها، افزایش تقاضا می باشد. در شهرهای کوچک ، تقاضا برای خرید ملک کم می باشد. و به موجب آن افزایش قیمت ملک بسیار کم است.

از طرفی در شهرهای کوچک، میزان اجاره بها نسبت به شهرهای بزرگ مانند استانبول، بسیار کم است. و حال اگر هدف از خرید ملک، اجاره دادن باشد، شهرهای کوچک گزینه مناسبی برای این نوع سرمایه گذاری نیستند.

ارزان ترین شهرهای ترکیه
ارزان ترین شهرهای ترکیه

همچنین میزان کیفیت زندگی ، دانشگاه ها، مراکز خرید و …. در شهرهای کوچک پایین است. و برای زندگی مناسب نیستند.
همه این موارد در کنار هم باعث می شوند که خرید ملک در شهرهای ارزان برای سرمایه گذاری مناسب نباشد.

پرطرفدارترین شهرهای ترکیه برای خرید ملک

در حال حاضر آمار خرید ملک خارجیان در استانبول بیشترین میزان را دارد. بعد از استانبول، آنتالیا، ازمیر و آنکارا جز پرطرفدارترین شهرها برای سرمایه گذاری در ترکیه هستند.

به بحث وارد شوید

مقایسه آگهی ها

مقایسه
Verified by MonsterInsights