آمار خرید ملک ایرانیان در ترکیه

آمار خرید ملک ایرانیان در ترکیه ، موضوعی است که در سال میلادی گذشته (2021) ، بسیار در مورد آن صحبت شده است. ایرانیان رکورددار خرید ملک در ترکیه هستند.

در سال 2020 با توجه به شیوع ویروس کرونا و بسته بودن مرزهای کشور ترکیه و عدم امکان سفر به ترکیه، آمار خرید ملک در این کشور توسط خارجی ها به شدت کاهش یافت. اما با باز شدن مرزها و امکان سفر به ترکیه، مجدد بازار خرید ملک در ترکیه توسط خارجی ها داغ شد. و تقاضا برای خرید ملک افزایش یافت.

این افزایش تقاضا به خصوص از سوی ایرانیان بیشتر از سایر کشورها بوده. و ایرانیان رکورددار خرید ملک در ترکیه هستند. و در صدر جدول قرار دارند.

میزان خرید ملک ایرانیان در ترکیه

طبق آمار منتشر شده از سوی سازمان آمار ترکیه، تا ماه اکتبر 2021 (مهر و آبان 1400) ، ایرانیان اقدام به خرید 7188 واحد در ترکیه کرده اند. که نسبت به سال گذشته افزایش حدود 40 درصدی داشته است.

خرید ملک در استانبول
خرید ملک در استانبول

در ماه اکتبر کل خانه های خریداری شده توسط خارجیان 6000 واحد بوده که بیش از یک پنجم مربوط به ایرانیان می باشد.

بعد از ایران به ترتیب شهروندان کشورهای عراق، روسیه ، آلمان و قزاقستان بیشترین خرید ملک را داشته اند.

دلیل افزایش تقاضا خرید ملک در ترکیه

اما این افزایش تقاضا از سوی ایرانیان برای خرید ملک در استانبول یا شهرهای دیگر ترکیه ، به چه دلیل می باشد؟

باتوجه به شرایط اقتصادی ایران مهاجرت به کشورهای دیگر به خصوص ترکیه، افزایش یافته است.

ترکیه به دلیل نزدیکی به ایران، نزدیکی فرهنگ ایران و ترکیه و قیمت های کمتر نسبت به سایر کشورهای اروپایی، انتخاب اول ایرانیان برای مهاجرت هست.
همجنین قیمت ملک در ترکیه مناسب می باشد. و حتی می توان گفت قیمت ملک در ترکیه نسبت به بعضی از شهرهای بزرگ ایران کمتر می باشد. و همین موارد باعث افزایش آمار خرید ملک ایرانیان در ترکیه شده است.

مزایای خرید ملک در ترکیه

در سال 2018 قانون شهروندی ترکیه تغییر کرد. مطابق قانون جدید ، خارجی ها با خرید ملک به ارزش حداقل 250 هزار دلار می توانند شهروندی ترکیه را دریافت کنند.

اخذ پاسپورت ترکیه
اخذ پاسپورت ترکیه

پاسپورت ترکیه برای شهروندان کشورهایی مثل ایران مهم می باشد. زیرا با داشتن پاسپورت ترکیه به راحتی می توانند ویزای شینگن و ویزا آمریکا دریافت کنند.

و این موضوع را شاید بتوان به عنوان اصلی ترین دلیل برای خرید ملک در این کشور و اخذ پاسپورت ترکیه دانست.

در مجموع با توجه به آمار، و تقاضا زیاد برای خرید ملک از سوی خارجیان، می توان گفت کشور ترکیه برای سرمایه گذاری مناسب می باشد. و سرمایه گذار خارجی نگرانی بابت از بین رفتن سرمایه اش ندارد. و به عبارتی ترکیه، کشوری امن برای سرمایه گذاری است.

به بحث وارد شوید

مقایسه آگهی ها

مقایسه
جستجو
حدود قیمت از جانب به
ویژگی های دیگر
Verified by MonsterInsights