مراحل دریافت سند در ترکیه

مراحل دریافت سند در ترکیه

مراحل دریافت سند در ترکیه به چه صورت است؟ سوالی که اکثرا از سمت متقاضیان خرید ملک در ترکیه پرسیده می شود.

مراحل دریافت سند در ترکیه

در صورتی که قصد خرید ملک در ترکیه را دارید، ابتدا باید از ملک ها به صورت حضوری بازدید انجام دهید. در صورتی که ملکی مورد پسندتان بود ، باید کاپورا پرداخت نمایید. کاپورا همان بیعانه در ایران می باشد.

بعد از این مرحله باید از سمت فروشنده درخواست گزارش اکسپرتیز برای ملک انجام گیرد.

گزارش اکسپرتیز در ترکیه چیست؟

گزارش اکسپرتیز ، گزارشی مبنی بر ارزیابی و بررسی ملک می باشد. و ارزش واقعی ملک را با توجه به موقعیت ، متراژ ، سال ساخت و … برآورد می کند.

این پروسه چند روز کاری زمان می برد. و شامل مبلغی است. پرداخت این مبلغ بین فروشنده و خریدار توافقی است. این گزارش توسط کارشناس، مستقیما به اداره ثبت اسناد ارسال می شود. و یک نسخه به صورت پی دی اف هم برای متقاضی ارسال می شود.

مراحل دریافت سند در ترکیه
مراحل دریافت سند در ترکیه

بعد از این مرحله خریدار باید برگه دویز آلیم بلگسی تهیه کند. این برگه برای خارجیان اجباری است. و باید از بانک در ترکیه که حساب بانکی دارد، تهیه شود.

در این برگه معادل ارز خارجی که در حساب خریدار هست، با نرخ روز بانک مرزی به ارز لیر تبدیل می شود.

نوبت گیری از اداره اسناد ترکیه

بعد از تهیه این مدارک باید از اداره ثبت اسناد ترکیه که به آن اداره تاپو گفته می شود، وقت گرفته شود. که فروشنده درخواست می دهد. فروشنده در صورتی که شهروند ترکیه نباشد، باید پاسپورت و شناسنامه اش را ترجمه با تایید نوتر کند.

تاریخ از سمت اداره اسناد به متقاضی پیامک می شود. در روز مشخص شده باید هر دو طرف یا وکیل های آن ها با مدارک به اداره تاپو مراجعه کنند. در صورتی که فرد به زبان ترکی تسلط نداشته باشد، باید مترجم رسمی همراه داشته باشد.

به بحث وارد شوید

مقایسه آگهی ها

مقایسه
Verified by MonsterInsights