جریمه رانندگی در ترکیه

جریمه رانندگی در ترکیه

جریمه رانندگی در ترکیه موضوع جالب توجهی است. بنابراین در این مقاله قصد داریم توضیحات کوتاهی بدهیم.

گواهینامه در ترکیه

در ابتدا در مورد گواهینامه در ترکیه توضیحاتی خواهیم داد. رانندگی در ترکیه با ترجمه گواهینامه ایران و یا گواهینامه بین المللی به مدت 6 ماه امکان پذیر می باشد. اما اگر قصد دارید بیشتر از این مدت رانندگی کنید، باید گواهینامه ایرانی خود را به گواهینامه ترک تبدیل کنید.

تبدیل گواهینامه ایران به گواهینامه ایرانی

برای تبدیل گواهینامه ایران به گواهینامه ترک ، باید کارت اقامت ترکیه داشته باشید. از کنسولگری ایران درخواست استعلام گواهینامه داده.

جریمه رانندگی در ترکیه
جریمه رانندگی در ترکیه

بعد از دریافت استعلام ، باید ترجمه مدرک تحصیلی ، برگه آزمایشات پزشکی ، عکس به همراه کپی و اصل مدارک به اداره نفوس محل زندگی خود برده و درخواست تبدیل گواهینامه دهید.

اگر قصد تبدیل گواهینامه دارید، می توانید با کارشناسان آوانگارد تماس بگیرید. تا دقیق تر و با جزئیات بیشتر راهنماییتان کنند.

جریمه رانندگی در ترکیه

در صورت عدم رعایت قوانین ، مسلما مشمول جریمه خواهید شد. قوانین رانندگی در ترکیه با ایران ، تفاوت زیادی ندارد. اگر جریمه شدید، بهتر است روزهای اول پرداخت کنید. زیرا پرداخت در 15 روز اول ، شامل 25 درصد عفو می شود.

اگر به تعدد جریمه شوید، امتیاز منفی خواهید گرفت. و امکان توقیف گواهینامه نیز وجود دارد.

استعلام جرایم رانندگی در ترکیه

اگر ماشین خریداری کرده اید، از طریق اپلیکیشن HGS و OGS می توانید جریمه های خود را کنترل کنید. و یا به سایت اداره کل راهداری ترکیه مراجعه نمایید.

به بحث وارد شوید

مقایسه آگهی ها

مقایسه
Verified by MonsterInsights