سفر زمینی به ترکیه

سفر زمینی به ترکیه

سفر زمینی به ترکیه با خودرو شخصی مناسب افرادی است که به سفرهای طولانی با خودرو علاقه دارند.

نکات مفید برای سفر زمینی به ترکیه

ترکیه همسایه شمال غربی ایران است. این کشور همه ساله میزبان هزاران ایرانی می باشد. که از طریق مختلف به ترکیه سفر می کنند. مانند سفر زمینی با خودرو، قطار، اتوبوس و یا سفر هوایی.

یکی از مزیت های سفر زمینی به ترکیه لذت بردن از جذابیت ها و زیبایی های مسیر است. یکی از مرزهای زمینی بین ایران و ترکیه مرز بازرگان می باشد. فاصله مرز بازرگان تا استانبول حدود 1550 کیلومتر است. اگر بدون توقف به استانبول حرکت کنید حدود 16 ساعت زمان می برد.

مدارک مورد نیاز برای سفر زمینی به ترکیه با خودرو

مدارکی که برای عبور از مرز نیاز دارید، شامل مدارک شخصی و مدارک خودرو می باشد. مدارک شخصی شامل پاسپورت و گواهینامه بین المللی ( برای راننده ) می باشد. مدارکی که برای خودرو نیاز است شامل بیمه نامه شخص ثالث و کاپوتاژ خودرو است. در ادامه در خصوص این دو توضیح خواهیم داد.

سفر زمینی به ترکیه
سفر زمینی به ترکیه

کاپوتاژ خودرو

کاپوتاژ در واقع همان پلاک بین المللی است. برای اخذ کاپوتاژ به اداره جهانگردی شهر خود مراجعه نمایید. مدارک مورد نیاز شامل: برگ سبز خودرو، گواهینامه بین المللی، کارت ماشین، گواهینامه ایرانی، پاسپورت و مبلغ واریزی مورد نیاز است.

بیمه نامه شخص ثالث

این بیمه نامه با بیمه شخص ثالث در ایران تفاوت دارد. و باید مخصوص ترکیه باشد. برای تهیه آن می توانید از ایران بیمه نامه شخص ثالث ترک تهیه کنید. و یا در یکی از شهرهای مرزی قبل از عبور از مرز اقدام به تهیه بیمه نمایید.

به بحث وارد شوید

مقایسه آگهی ها

مقایسه
جستجو
حدود قیمت از جانب به
ویژگی های دیگر
Verified by MonsterInsights