مقایسه تهران و استانبول

مقایسه تهران و استانبول دو شهر بزرگ و صنعتی که جز مهمترین شهرهای ایران و ترکیه به حساب می آیند، از مباحثی است که اگر قصد مهاجرت به ترکیه دارید، بسیار مفید خواهد بود.

مقایسه تهران و استانبول

دو شهر استانبول و تهران شباهت های زیادی دارند. از همین رو بیشتر افرادی که در تهران زندگی می کنند و قصد مهاجرت به ترکیه را دارند، استانبول را برای زندگی انتخاب می کنند.

این دو شهر بزرگ و صنعتی جز پیشرفته ترین شهرهای کشورهای خود هستند. رشد سریع این دو شهر در مدت زمان کوتاه باعث جذب افراد زیادی به این شهرها شده. و در نتیجه این شهرها پرجمعیت هستند.

مقایسه تهران و استانبول
مقایسه تهران و استانبول

همانطور که می دانید تهران پایتخت ایران است. استانبول با وجود اینکه پایتخت ترکیه نیست، اما شهر مهمی برای این کشور حساب می شود. به دلیل تعداد زیاد توریستی که به این شهر می آیند. و توریست یکی از اصلی ترین منابع درآمد این کشور است.

جمعیت و آب و هوا

هر دو شهر جز شهرهای پرجمعیت به حساب می آیند. جمعیت تهران حدود 12 میلیون نفر و استانبول 15 میلیون نفر است. گرچه جمعیت استانبول بیشتر است، اما مساحت این شهر حدود 7 برابر تهران می باشد.

آب و هوا تهران و استانبول از لحاظ میانگین تقریبا در یک سطح است. اما استانبول به دلیل اینکه یک شهر ساحلی است، رطوبت در این شهر بیشتر است. و میزان بارندگی در این شهر نیز بیشتر است. در مجموع آب و هوا تهران سرد و خشک و استانبول گرم و مرطوب است.

مقایسه تهران و استانبول
مقایسه تهران و استانبول

خرید ملک

هر دو شهر طرفداران زیادی برای خرید ملک دارند. و قیمت ملک و رشد ملک در هر دو شهر زیاد است. قیمت خرید ملک در استانبول و تهران به عوامل زیادی بستگی دارد. در استانبول معمولا ملک با قیمت کلی به فروش می رسد. و برحسب متراژ نمی باشد.

همچنین به جهت دارا بودن ویو جنگل ، دریا و شهر و امکانات رفاهی متعددی که در برج ها در استانبول موجود است، این موارد در قیمت ملک تاثیر زیادی دارند.

سایر موارد

هر دو شهر دارای دانشگاه های متعددی هستند که دارای اعتبار بین المللی هستند. وضعیت حمل و نقل در هر دو شهر مطلوب است. اما تنوع وسایل حمل و نقل در استانبول بیشتر می باشد.

به بحث وارد شوید

مقایسه آگهی ها

مقایسه
جستجو
حدود قیمت از جانب به
ویژگی های دیگر
Verified by MonsterInsights