معاینه فنی خودرو در ترکیه

معاینه فنی خودرو در ترکیه

معاینه فنی خودرو در ترکیه از موضوعات مهم برای زندگی در ترکیه می باشد. با توجه به قانونی مصوبه وزارت راه و ترابری ترکیه ، که با جدیت تمام از سوی سازمان راهنمایی و رانندگی این کشور اجرا شده، کلیه وسایل نقلیه موتوری ملزم به انجام معاینه و تست فنی هر دو سال یکبار می باشند.

درخواست نوبت معاینه فنی در ترکیه

تمامی وسایل نقلیه موتوری باید در مراکز معتبر معاینه فنی که در ترکیه با نام ARAÇ MUAYENES İSTASYONLARI شناخته می شوند، تحت بررسی و آزمایش های لازم قرار گیرند.

هزینه معاینه فنی در ترکیه
هزینه معاینه فنی در ترکیه

از طریق وب سایت www.aracmuayenerandevusu.net می توانید درخواست نوبت نمایید. البته ایستگاه های سیار معاینه فنی نیز در برخی از شهرهای کوچک قرار دارند که نیازی به هماهنگی و تعیین وقت قبلی هم نمی باشد.

هزینه معاینه فنی در ترکیه

هزینه معاینه فنی در ترکیه با توجه به نوع خودروها متفاوت می باشد. خودروها از لحاظ نوع سوخت و نوع کارکرد شخصی یا تجاری بودن قیمت های مختلفی دارند. جهت اطلاع از هزینه ها می توانید به سایت UHDGM.UAB.GOV.TR مراجعه نمایید.
در صورتی که معاینه فنی خود را با تاخیر انجام دهید، شامل پرداخت هزینه جریمه 5 درصدی خواهید شد.

گرفتن برگه معاینه فنی

در انتها بعد از به پایان رسیدن موفقیت آمیز بازرسی های انجام شده، برچسب معاینه فنی که دارای مدت اعتبار می باشد، را به شما تحویل خواهند داد. که بایستی بر روی پلاک خودروی شما نصب شود.

همچنین یک گواهی هم در پایان معاینه به شما داده خواهد شد که در تست بعدی، این مدارک را بایستی ارایه نمایید.

اما در صورتیکه خودروی شما دارای نقص فنی باشد، این موضوع را به اداره راهنمایی و رانندگی ترکیه گزارش می دهند و همچنین بر روی پلاک شما هم مشکل نقص فنی ثبت خواهد شد. و بایستی در مدت زمان 30 روز مشکلات را برطرف نمایید و مجددا به مرکز معاینه فنی مراجعه نمایید.

به بحث وارد شوید

مقایسه آگهی ها

مقایسه
جستجو
حدود قیمت از جانب به
ویژگی های دیگر
Verified by MonsterInsights