نحوه رجیستری موبایل در ترکیه

نحوه رجیستری موبایل در ترکیه

در این مقاله در خصوص موضوع رجیستری موبایل در ترکیه قصد داریم توضیحاتی بدهیم.

به چه دلیل نیاز به رجیستری موبایل در ترکیه است؟

اگر از اپراتورهای ترکیه سیم کارت تهیه کنید، و داخل گوشی همراه خود، که از خارج از ترکیه تهیه کرده اید، بگذارید، بعد از مدت 10 روز حضور در ترکیه، پیامی مبنی بر رجیستری گوشی خود دریافت خواهید کرد.

حدود سه ماه زمان دارید که گوشی خود را رجیستر کنید. اگر کمتر از این مدت در ترکیه ساکن هستید، نیازی به رجیستری گوشی موبایل خود نخواهید داشت.

اگر در مدت سه ماه گوشی خود را رجیستر نکنید، گوشی از دسترس خارج می شود. و فقط می توانید به اینترنت وای فای متصل شوید. و از گوشی موبایل خود استفاده کنید.

نحوه رجیستری موبایل در ترکیه
نحوه رجیستری موبایل در ترکیه

نکته ای که باید توجه داشته باشید این است که، اگر گوشی در ترکیه رجیستر نشود و از دسترس خارج شود، همچنان در ایران قابل استفاده خواهد بود.

هزینه رجیستری موبایل در ترکیه

هزینه رجیستر گوشی در ترکیه برای سال 2022 حدودا 2800 لیر می باشد. رجیستری گوشی در ترکیه فقط یکبار انجام می شود. و نیاز نیست مجدد آن را رجیستر نمایید.

همچنین اگر گوشی خود را در ترکیه خریداری کنید، باید در بدو ورود به ایران آن را رجیستری کرده و تعرفه گمرکی بپردازید.

نحوه رجیستری گوشی در ترکیه

در صورتیکه شهروند ترکیه هستید، و یا کارت اقامت ترکیه را داشته باشید، می توانید با استفاده از کد مالیاتی و همراه داشتن اصل پاسپورت و کارت اقامت ترکیه به یکی از دفاتر پست مراجعه نموده و درخواست رمز دولت الکترونیک نمایید.

از طریق وب سایت دولت الکترونیک اقدام به رجیستری موبایل خود نمایید.

شرکت آوانگارد خدمات مربوط به رجیستری تلفن همراه را برایتان انجام می دهد. اگر نیاز به رجیستری دارید، با کارشناسان تماس بگیرید.

به بحث وارد شوید

مقایسه آگهی ها

مقایسه
جستجو
حدود قیمت از جانب به
ویژگی های دیگر
Verified by MonsterInsights