ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه موضوعی است که این روزها در ترکیه بسیار مهم می باشد. به خصوص با افزایش مهاجرت به ترکیه. زیرا هر شخص بعد از مهاجرت به ترکیه و شروع زندگی، نیاز به کار و درآمد دارد که بتواند امرار معاش کند.

طبق قانون ترکیه، برای شروع کار و فعالیت در ترکیه، در هر زمینه مانند: رستوران ، آرایشگاه ، شرکت ، مغازه، آموزشگاه و … نیاز به ثبت شرکت می باشد. و باید ابتدا شرکت در انواع مختلف و با موضوع مورد نظر را ثبت کرد. سپس به صورت قانونی کار را آغاز کرد.

قوانین ثبت شرکت در ترکیه

قوانین ثبت شرکت در ترکیه ، تا حد زیادی به قوانین اروپا نزدیک می باشد. و همه از قانون فرانسه پیروی می کنند.

جهت ثبت شرکت ، یکی از مواردی که باید به آن توجه داشت استخدام مشاور مالی ترک می باشد. این مشاور مالی برای هر نوع ثبت شرکتی الزامی می باشد. از شروع کار یعنی ثبت شرکت، تا مراحل بعد از ثبت شرکت که مربوط به امور مالی و حسابداری و نگهداری شرکت می باشد، همه را مشاور مالی (حسابدار) انجام می دهد. که حتما باید شخص ترک مورد تایید دفتر مشاورین مالی ترکیه باشد.

داشتن آدرس چهت ثبت شرکت، موضوع مهم بعدی می باشد. هر شرکتی برای ثبت و شروع کار نیاز به ارائه آدرس دارد. این آدرس می تواند آدرس محل اجاره ای، خریداری شده و یا حتی HOME OFFICE باشد.

انواع ثبت شرکت در ترکیه

در حالت کلی سه نوع مختلف شرکت در ترکیه قابل ثبت می باشد: 1- ثبت شرکت شخصی 2-ثبت شرکت مسولیت محدود 3-ثبت شرکت سهامی.

ثبت شرکت شخصی در ترکیه

برای شروع کسب و کارهای کوچک که نیاز به سرمایه اولیه کمی دارند و یا حتی سرمایه اولیه نمی خواهند، می توان از شرکت شخصی استفاده کرد.

شرکت شخصی نیاز به سرمایه اولیه ندارد. و همانطور که از اسم آن مشخص است، با یک نفر قابل ثبت می باشد.

افرادی که در سایت هایی مانند آمازون، یوتیوب و … فعالیت دارند، برای اینکه در حساب های خود دچار مشکل نشوند و کار آن ها قانونی باشد، می توانند ثبت شرکت شخصی در ترکیه انجام دهند.

"<yoastmark

ثبت شرکت مسولیت محدود در ترکیه

این نوع ثبت شرکت بیشترین تقاضا را دارد. و اکثر افراد اقدام به ثبت شرکت مسولیت محدود در ترکیه می کنند. شرکت با مسولیت محدود در ترکیه با حداقل یک نفر تا هر چند نفر سهامدار قابل ثبت می باشد.

در شرکت با مسولیت محدود، سهامداران به میزان سهام خود در بدهی های شرکت شریک می شوند. و در صورت بدهی، به اندازه سهام از آن ها مطالبه می شود. و بیشتر از آن مطالبه نمی شود.

سرمایه اولیه در شرکت مسولیت محدود 100 هزار لیر می باشد.

ثبت شرکت سهامی در ترکیه

اگر شرکت بزرگ با فعالیت های بزرگ باشد، توصیه به ثبت شرکت سهامی در ترکیه می شود. باید توجه کرد که در ترکیه سهامی خاص و عام وجود ندارد.

شرکت سهامی نیز با 1 تا چند سهامدار قابل ثبت می باشد.

"<yoastmark

مالیات های در ثبت شرکت در ترکیه

مالیات در ترکیه نیز مانند همه کشورها وجود دارد. و افراد و صاحبان مشاغل باید بابت کار و فعالیتشان مالیات به دولت پرداخت کنند. مالیات ثبت شرکت در ترکیه شامل چند مورد می باشد.

اگر محل شرکت اجاره ای باشد، مالیات بر اجاره بر عهده صاحب شرکت (مستاجر) می باشد. که به آن استوپاژ گفته می شود. و هر سه ماه یکبار باید پرداخت شود. و مبلغ آن حدود 23 درصد اجاره می باشد.

مالیات بر درآمد ، مالیات ماهانه و مالیات سالانه نیز وجود دارد. همچنین اگر شرکتی فعالیت نداشته باشد، در آخر سال مشاور مالی موظف به ارائه بیان نامه های خالی می باشد.

مشاور مالی در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه توسط مشاور مالی انجام می شود. هر شرکتی برای فعالیت در ترکیه نیاز به یک مشاور مالی ترک دارد. مشاور مالی در واقع همان حسابدار است که امور ثبت و نگهداری شرکت را انجام می دهد.

 بنابراین اولین قدم برای ثبت شرکت و شروع کار، استخدام یک مشاور مالی ترک می باشد. و مدیران شرکت با وکالت دادن به مشاور مالی مشخص شده، این وظیفه و اختیار را به او می دهند که کارهای ثبت و بعد از ثبت نگهداری از شرکت و حساب های شرکت را انجام دهد. تنظیم وکالتنامه در دفتر اسناد رسمی ترکیه ، نوتر ترکیه ، انجام می شود.

همه تغییرات شرکت از جمله تغییر آدرس، تغییر مدیر و سهامدار، تغییر سرمایه شرکت و …. توسط مشاور مالی انجام می شود.

 

به بحث وارد شوید

مقایسه آگهی ها

مقایسه
جستجو
حدود قیمت از جانب به
ویژگی های دیگر
Verified by MonsterInsights